25 maja 2017 12:04 | Aktualności

„I ty możesz zostać rycerzem”

23 maja 2017 roku w naszej szkole odbył się pokaz  pt. „I ty możesz zostać rycerzem”, w którym uczestniczyli wszyscy uczniowie. Tę lekcję o średniowiecznych zwyczajach przygotowała grupa „Rewita”. Uczniowie wysłuchali ciekawych opowieści                 o tradycjach rycerskich, poznali bogatą kolekcję broni średniowiecznej i uzbrojenia ochronnego. Dowiedzieli się, że osoba rycerska musiała być: dobra, honorowa, odważna, szlachetna i uczciwa. Uczestniczyli również w pasowaniu na rycerza, „poczuli na własnej skórze” skutki kar średniowiecznych, takich jak chłosta czy zakucie w dyby.

W trakcie oryginalnych zajęć uczniowie mieli niepowtarzalną okazję przenieść się              w czasy średniowiecza, dobrze się bawiąc, zdobyć ważną dla wszystkich wiedzę historyczną. Wszystkim podobała się taka żywa lekcja historii.