Szkolne Centrum Multimedialne

Szkoła stwarza uczniom warunki do nabywania umiejętności poszukiwania, porządkowania

i wykorzystania informacji z różnych źródeł oraz efektywnego posługiwania się technologią informacyjną i Internetem w rozwiązywaniu różnych problemów. Dlatego w Zespole Szkół przy bibliotece uruchomiono Szkolne Centrum Multimedialne

Regulamin Szkolnego Centrum Multimedialnego

1. Szkolne Centrum Multimedialne jest czynne w godzinach pracy biblioteki szkolnej.
  2. Zabrania się korzystania ze stanowisk komputerowych w czasie przerw.
  3. Stanowiska komputerowe służą do celów edukacyjnych, tzn. do poszukiwania informacji, do tworzenia dokumentów na użytek szkolny, do wykonywania gazetek szkolnych i itp.
  4. Nie można wykorzystywać komputera do gier i zabaw.
  5. W Szkolnym Centrum Multimedialnym istnieje możliwość korzystania z drukarki i skanera.
  6. Przed korzystaniem z komputera należy wpisać się do zeszytu (imię, nazwisko, klasa, numer stanowiska, godzina rozpoczęcia i zakończenia pracy).
  7. Przy jednym stanowisku komputerowym mogą korzystać maksymalnie 2 osoby.
  8. Zabronione jest korzystanie z komputerów w celach zarobkowych, wykonywanie prac naruszających prawa autorskie twórców lub dystrybutorów oprogramowania i danych.
  9. Korzystać można tylko z zainstalowanych programów. Zabrania się instalowania innych programów i dokonywania zmian w już istniejących oprogramowaniach i ustawieniach systemowych.
  10. Zabrania się zapisywania dokumentów na dysku twardym komputera.
  11. Wszystkie uszkodzenia lub nieprawidłowości w pracy komputera należy natychmiast zgłaszać nauczycielowi bibliotekarzowi.
  12. Korzystający odpowiada materialnie za stanowisko i wyrządzone szkody.
  13. Za ewidentne łamanie regulaminu uczeń może być pozbawiony korzystania z centrum na określony czas.
  14. W Szkolnym Centrum Informacji należy zachować ciszę.

Godziny otwarcia Centrum Multimedialnego

Nauczyciel dyżurujący