Książka jest największym dobrem człowieka.

Rozszerza świadomość ludzką, stwarza sojusz człowieka z człowiekiem,

łączy, budzi, niepokoi, przetwarza, rzeźbi rysy swej epoki i wyprzedza ją.

Znikome życie ludzkie rozszerza po granice wieczności, przezwycięża mijanie".
(Emil Zegadłowicz)

Działalność biblioteki polega na  udostępnianiu zbiorów, rozbudzaniu    w uczniach pasji czytelniczych i literackich, a także wyrabianiu umiejętności korzystania z informacji naukowych. Osiągnięciu pierwszego z celów służą różne konkursy. Realizacji drugiego - lekcje biblioteczne. Obecnie biblioteka liczy 3796 zbiorów.

Godziny otwarcia biblioteki szkolnej

Nauczyciel dyżurujący

Katarzyna Wielińska Pyzik

BIBLIOTEKA NIECZYNNA

Katarzyna Wielińska Pyzik

Regulamin biblioteki

1.  Ze zbiorów bibliotecznych mogą korzystać uczniowie, nauczyciele i inni pracownicy szkoły.

2.  Biblioteka udostępnia swe zbiory czytelnikom do domu (lektury, literaturę piękną i popularnonaukową) oraz na miejscu w czytelni (wydawnictwa informacyjne  z księgozbioru podręcznego i czasopisma).

3. Jednorazowo uczniowie mogą wypożyczyć trzy  książki na okres dwóch tygodni z możliwością dokonania prolongaty na następne dwa tygodnie. Lektury szkolne wypożycza się na jeden miesiąc.

4. Nauczyciele mogą wypożyczać materiały metodyczne na okres całego roku szkolnego.

5. Za zbiory zinwentaryzowane w bibliotece, a znajdujące się w klasach, odpowiadają wypożyczający je nauczyciele.

6. Książki i inne dokumenty biblioteczne należy szanować jako dobro wspólne - zauważone uszkodzenia zgłasza się bibliotekarzowi.

7. Czytelnik odpowiada osobiście za książki i czasopisma, z których korzysta.

8. W przypadku zniszczenia lub zgubienia książki (lub innego dokumentu) należy ją odkupić bądź zwrócić inną o równej lub wyższej wartości albo wpłacić jej równowartość po uzgodnieniu z bibliotekarzem.

9. Pod koniec roku szkolnego książki i inne dokumenty biblioteczne należy zwrócić do biblioteki w terminie wyznaczonym przez bibliotekarzy.

10.   W bibliotece obowiązuje cisza i zakaz spożywania posiłków.